Výroba nových tramvají

Od roku 2009 se vyrábějí na Ukrajině jednočlánkové vozy T3 UA se standardní výškou podlahy, které se zatím  provozují v DP Krivoj Rog. Jedná se o modifikaci osvědčeného typu T3, avšak s použitím materiálů, sériově vyráběných na Ukrajině. To znamená, že při zpracování výrobní dokumentace  tohoto vozu byly použity, na rozdíl od původního českého řešení, nosné profily a další materiály skříně podle norem GOST. Toto řešení umožňuje výrobu v ukrajinských podmínkách při zachování všech příznivých vlastností původní tramvaje T3. Zadavatelem a vlastníkem výrobní dokumentace na skříň je společnost KVAZAR Plus, s.r.o.

 

 

V prosinci 2011 byl v DP Kyjev uveden do provozu prototyp jednočlánkového vozu T-3 UA.3, vyrobeného v souladu s technickou dokumentací na skříň, která je ve vlastnictví naší společnosti. Tento vůz má ve srovnání s vozem T3 zvětšenou vzdálenost mezi otočnými čepy na 7500 mm. V prostoru mezi podvozky je nízká podlaha o výšce 340 mm od TK. Tyto vozy jsou vyráběny na Ukrajině s použitím materiálů, dostupných na tomto trhu. 

 

 

Na konci roku 2012 byla zahájena výroba prototypu tříčlánkové tramvaje s pracovním označením K3R-NNP. Jedná se o modifikaci osvědčeného typu KT3 UA, avšak s  nízkou podlahou mezi podvozky předního a zadního článku a středním nízkopodlažním článkem. Uvedení do provozu proběhlo v říjnu 2013.

 

 

Novinky

  • 20.10.2015

    Uvedení do provozu modernizovaného vozu KT4

    Dne 20.10.2015 byl v DP Vinnica (Ukrajina) uveden do provozu modernizovaný tramvajový vůz KT4 (inv.č.224). Modernizace byla provedena silami provozovatele s technickou pomocí naší …